Malarstwo jest kwintesencją sztuki

Pewno każdy z nas jest przeświadczony o tym, że malarstwo zalicza się do sztuki. Jakkolwiek co jesteśmy w stanie oznajmić o jego technikach. Przecież jest wiele technik malarskich, z którymi ma prawo się zaznajomić każdy z nas. Każdy, kto chce posiadać styczność z jakąś technologią, z malarstwem, to musi zacząć od podwalin. Należałoby zacząć od szkicowania, więc ołówek staje się jego pierwszym przyrządem, nad jaką ma obowiązek popracować. W następnej kolejności opanować tworzenie portretów, cieni oraz wielu innych rzeczy wzniesie nas na wyższy poziom tej techniki malarskiej, w związku z tym później możemy rozpocząć się kolejna technika malarską. Gra toczy się tu o malowanie pędzlem, przy pomocy farb. 

Na jakich farbach malować? Uczmy się malować na farbach akrylowych, jakie mają zdumiewające pokrycie na płótnie. Urozmaicajmy wcześniejsze szkice jakimikolwiek farbami, a również malujmy coś nowego. Czytajmy wiele książek na ten temat, ab zapoznać odczucia innych malarzy. Co dzięki temu zyskamy? Będziemy też myśleć jak artysta. Tak w takim razie warto zapoznawać się z takimi istotnymi technikami malarstwa, dopiero następnie możemy pomyśleć o zapoznaniu się z dodatkowymi. Jeśli w taki sposób będziemy podchodzić do malowania, to na pewno wszystko nam porządnie pójdzie.

Malarstwo na szerszą skalę

Malarstwo aktualnie nie oznacza wyłącznie styczność z pędzlem i farbami, jak to tradycyjnie się przyjmuje. Dzisiaj malarstwo ma bardzo znaczącą ilość technik malarskich, jakie powstały i bez ustanku powstają. Jest ich nadzwyczaj wiele. Ale malarz, który pragnie szczegółowo posiadać styczność z tą formą sztuki, to musi poznać te techniki, prześledzić je oraz nauczyć się je wykorzystywać. Istotne jest to, abyśmy dążyli do poznania szerszego aspektu swoich zainteresowań. 

Co wchodzi w skład malarstwa? 

rysowanie węglem

nakreślanie

malowanie farbami na rozmaitych płótnach

technika decoupage

Chcąc być przyzwoicie przygotowanym do malowania musimy wybrać się do sklepu plastycznego. Co w nim odszukamy? Kolosalną ilość urządzeń oraz narzędzi do malowania, innymi słowy różne pędzle, płótna, papier, przedmioty, na jakich moglibyśmy malować. Należy się skoncentrować się na tych wielu technikach malarskich, może któraś zaciekawi nas niezmiernie oraz będziemy się w niej kształcić. Lecz aby tak było, to musimy się z nimi zaznajomić, nie poprzestać tylko na malowaniu pędzlem z farbami. Trzeba kształtować nasze zdolności, które być może w przyszłości uzna galeria sztuki.

Kontakt ze sztuką

Ze sztuką może posiadać kontakt każdy z nas. Na przykład jeden może zaciekawić się fotografią, natomiast inny malarstwem. Skutkiem tego należałoby pamiętać o tym, że jeżeli interesujemy się którąś z tych sfer, to należy również postarać się ujawniać innym własne zdjęcia bądź obrazy. Chodzi tutaj chociażby o wystawy. Te wystawy mogą dotyczyć fotografii bądź malowania. Czy nie mógłbyś zrobić jakąś pracę, którą zauważą wszyscy w szkole? Zostanie ona zawieszona na gazetkach lub też w wyjątkowej gablocie. Jeżeli mamy takie zdolności do fotografowania lub ewentualnie malowania, to pedagodzy zapewne pomogą nam zorganizować wystawę.